Flip it. Give it. voor de Warmste Week.

Vandaag vertelt onze smartphone al veel over wie we zijn. Sinds enkele jaren is de achterkant van onze smartphone uitgegroeid tot een echte vorm van persoonlijke expressie, waar talloze stickers onze smaken, waarden en identiteit tonen.
Tegelijk is het dankzij de Payconiq by Bancontact-app ook het eenvoudigste en veiligste betaalmiddel voor Belgen. Daarom stelt Payconiq by Bancontact dit jaar voor om die zichtbare ruimte te gebruiken om steun te tonen aan De Warmste Week.

In dat kader stelt Payconiq by Bancontact een stickervel voor smartphones ter beschikking, met onder meer de vlam, die je op de achterkant van je toestel kan kleven. Zo toon je niet alleen je steun aan De Warmste Week, maar word je ook een echte mobiele spaarpot.
Met deze sticker steunt de activatie op een goed gedocumenteerd fenomeen uit de gedragseconomie: het house money effect. Mensen ervaren geld niet op dezelfde manier, afhankelijk van de herkomst ervan. Een bedrag dat men verwacht, maar nog niet effectief ontvangen heeft, wordt psychologisch beschouwd als “nog niet verworven”.
Volgens Thaler & Johnson (1990) kan dit geld – mentaal beschikbaar maar nog niet geïntegreerd – gemakkelijker opnieuw worden toegewezen, zonder een gevoel van verlies te creëren. Een terugbetaling ombuigen naar een gift wordt zo een vanzelfsprekende handeling, zonder emotionele kost.
Concreet betekent dit dat je de volgende keer dat je een collega vraagt om je het broodje van gisteren terug te betalen, in plaats van je gebruikelijke QR-code te tonen, simpelweg de QR-code kan laten zien waarmee je De Warmste Week steunt.
Een eenvoudige manier om een populair gebruik te heroriënteren naar een zichtbaar, collectief en aanstekelijk solidariteitsgebaar – zeker gezien het feit dat het stickervel al meer dan 4.000 keer werd besteld op de allereerste dag.
En dat is gewoon cool.
Credits
Client : Payconiq by Bancontact
Contacts : Jonathan Romain, Catherine Hijazin, Christophe Decoster
Agency : Air
Creative Director : Creative Council
Creatives : Edouard Coune, Anouk Lemm, Arnaud Bailly
Strategic Director : Michelle Defooz
Client Manager : Georgia Vandenberghen, Juliette Defoux
Designer : Boris Delire
Producer : Bérengère Lurquin
Director : Sasha Ferri